Tuhan, akhirnya aku menyerah...by Imran Zaki
Penulis: Imran ZakiPenerbit: Tentang KitaTahun Terbitan: 2024Bahasa: Bahasa MelayuISBN: 9786299860358Bil. Muka surat: 180 m/sFormat: PaperbackBerat: 0.18kgSinopsisHari akan berlalu, tetapi tak semua patah akan tumbuh, dan tak semua hilang berganti. Memang begitulah akhirnya.Kita cuma harus belajar untuk hidup dengan kesedihan yang...
RM49.00 RM44.10
Welcome to The Hyunam-Dong Bookshop by Hwang Bo-Reum
Author: Hwang Bo-ReumTranslator: Shanna TanPublisher: BloomsburyYear Published: 2023Language: EnglishISBN: 9781526662262Pages: 301 pagesFormat: PaperbackPrice: RM79.90Weight : 0.34kgSynopsisThe Korean smash hit available for the first time in English, a slice-of-life novel for readers of Matt Haig's The Midnight Library and Gabrielle Zevin's The...
RM79.90 RM71.91
Semua yang sesak, akan perlahan reda by Syaari Ab Rahman
Penulis: Syaari Ab RahmanPenerbit: Tentang KitaTahun Terbitan: 2024Bahasa: Bahasa MelayuISBN: 9786299860341Bil. Muka surat: 142 m/sFormat: PaperbackHarga: RM49.00Berat: 0.15kgSinopsisAda waktu, kita merasakan seperti tiada siapa yang memahami diri kita. Setiap kali cuba diceritakan apa yang tersimpan di hati, orang akan gelakkan...
RM49.00 RM44.10
Open Secret by Norhafsah Hamid
Author: Norhafsah HamidPublisher: InspireworksYear Published: 2023Language: EnglishISBN: 9789998495807Pages: 114 pagesFormat: PaperbackPrice: RM65.00Weight: 0.15kgSynopsisOpen Secret is a book of thoughts penned down by Norhafsah Hamid. This book offers short advices and perhaps answers, to some of the questions that we frequently asked. Having...
RM65.00 RM58.50
The Wingless Prince by Marisa Fendi
Penulis: Marisa FendiPenerbit: PTS BookcafeTahun Terbitan: 2023Bahasa: Bahasa MelayuISBN: 9789673697441Bil. Muka surat: 128 m/sFormat: PaperbackHarga: RM15.00Berat: 0.1kgSinopsisMelur’s world has always been limited to the gates of Widuri, an 18th century manor in Kedah that houses seven orphaned girls. Each named after a...
RM15.00 RM13.50
Fastabiqu: Memahami 8 Pintu Syurga dan Sifat-Sifat Penghuninya by Abu Muhammad Nuh Azka
Penulis: Abu Muhammad Nuh AzkaPenerbit: PTS Publishing HouseTahun Terbitan: 2023Bahasa: Bahasa MelayuISBN: 9786297564593Bil. Muka surat: 244 m/sFormat: PaperbackHarga: RM35.00Berat: 0.4kgSinopsis Syurga yang diidamkan itu sesungguhnya satu pemandangan yang tidak pernah tertangkap oleh pandangan mata. Telinga tidak pernah terhias manis bicara betapa...
RM35.00 RM31.50
Overthinking Is My Hobby, And I Hate It by Alvi Syahrin
Penulis: Alvi Syahrin Penerbit:Alvi Ardhi PublishingTahun Terbitan: 2023Bahasa: Bahasa IndonesiaISBN: 9786239700232Bil. Muka surat: 268m/sFormat: PaperbackHarga: RM49.00Berat: 0.19kgSinopsis1. Aku malu, takut, kecewa kalau gagal lagi.2. Gimana kalau aku nggak jadi apa-apa di masa depan?3. Gimana kalau aku nggak bisa memenuhi ekspektasi keluarga?4....
RM49.00 RM44.10
Dalam Sedihmu Berbaik Sangkalah Kepada Allah by Andromeda Nisa
Penulis: Andromeda NisaPenerbit: PutehPressTahun Terbitan: 2023Bahasa: Bahasa MelayuISBN: 9789673697045Bil. Muka surat: 168 m/sFormat: PaperbackHarga: RM35.00Berat: 0.2kgSinopsis Kehidupan ini mengajar banyak perkara.Bahawa Dia yang memberi nikmat.Diberi bahagia ataupun sedih, ia sesuai kadarnya.Kerana Allah tahu –batasan bagaimana yang sesuaiuntuk setiap makhluknya.Sesuai kadar, bukan...
RM35.00 RM31.50
Kerana Takdir Tak Pernah Mungkir by Fedtri Yahya
Penulis: Fedtri YahyaPenerbit: Pertubuhan Tentang KitaTahun Terbitan: 2023Bahasa: Bahasa MalaysiaISBN: 9786299730958Bil. Muka Surat: 177  m/sFormat: PaperbackHarga: RM 49.00Berat: 0.15kgSinopsisBuku ini berkenaan struggle hidup daripada pelbagai perspektif dan latarbelakang yang berbeza, terutamanya yang hampir berputus asa untuk meneruskan hidup. Di sini, kita...
RM49.00 RM44.10
Memelihara Jiwa: Petua daripada Tabib Kurun ke-9 oleh Malik Badri
Penulis: Malik BadriPenterjemah: Auni BaharinPenerbit: Inisiatif Buku Darul EhsanTahun Terbitan: 2023Bahasa: Bahasa MalaysiaISBN: 9789670037219Bil. Muka Surat: 120 m/sFormat: HardcoverHarga: RM 50.00Berat: 0.26 kgSinopsis:Sembilan abad yang lalu, seorang pakar dan ilmuwan bernama Abū Zayd al-Balkhī mengarang sebuah kitab perihal masalah psikologi...
RM50.00 RM45.00
Whispers of Wisdom: Contemplation on Life’s Everlasting Lessons by Aiyen Segovia
Author: Aiyen Segovia Publisher: Puteh PressYear Published: 2023Language: EnglishISBN: 9789673697335Pages: 168  pagesFormat: PaperbackPrice: RM35.00Weight: 0.2kgSynopsisLife, in its infinite wisdom, has a way of imparting profound lessons in the most unexpected ways. In the vast tapestry of existence, each of us embarks...
RM35.00 RM31.50
Tidur oleh Prof. Madya Dr. Mohamed Faisal & Dr. Nurul Yaqeen
Penulis: Prof. Madya Dr. Mohamed Faisal & Dr. Nurul YaqeenPenerbit: WhitecoatTahun Terbitan: 2023Bahasa: Bahasa MalaysiaISBN: 9789672705352Bil. Muka Surat: 350 m/sFormat: PaperbackHarga: RM 40.00Berat: 0.35 kgSinopsis:Mengambil purata waktu tidur selama 8 jam sehari memberikan purata waktu tidur di sepanjang kehidupan kita...
RM40.00 RM36.00
Gratitude: Making Sense of Life by Ummu Ahmadain
Author: Ummu AhmadainPublisher: PutehPressYear Published: 2023Language: EnglishISBN: 9789673697069Pages: 184 pagesFormat: PaperbackPrice: RM 35.00Weight: 0.30 kgSynopsis:‘I discovered that with gratitude, comes abundance which further increased my gratefulness to Allah.’Life is a myriad of blessings and abundance that comes from the One...
RM35.00 RM31.50
Mukhtasar Asmaul Husna Infografik oleh Ustazah Asma’ Harun
Penulis: Ustazah Asma’ HarunPenerbit: PTS Publishing HouseTahun Terbitan: 2023Bahasa: Bahasa MalaysiaISBN: 9786297564371Bil. Muka Surat: 376 m/sFormat: PaperbackHarga: RM 50.00Berat: 0.50 kgSinopsis:Semakin mendalam kita mengenal sesuatu, semakin membenih cinta berkualiti. Begitulah cinta hamba kepada sang llahi, semakin kita mencari tahu tentang-Nya,...
RM50.00 RM45.00
Facets of Muslimah's Journey by Abu Sahl Adebayo Dhikrullah
Author: Abu Sahl Adebayo DhikrullahPublisher: Dakwah Corner BookstoreYear Published: 2023Language: EnglishISBN: 9786297545035Pages: 269 pagesFormat: PaperbackPrice: RM 36.00Weight: 0.50 kgSynopsis:No woman will open this book unless she finds herself mentioned. “Facets of Muslimah’s Journey” is a book on women in Islam....
RM36.00 RM32.40
Before The Coffee Gets Cold 2: Tales From The Cafe by Toshikazu Kawaguchi
Author: Toshikazu KawaguchiPublisher: Pan MacmillanYear Published: 2020Language: EnglishISBN: 9781529050868Pages: 192 pagesFormat: PaperbackPrice: RM 69.9Weight: 0.20 kgSynopsis:In a small back alley in Tokyo, there is a café which has been serving carefully brewed coffee for more than one hundred years. But...
RM69.90 RM62.91
The Inferno Chronicles by Jenn Jun Lee
The Inferno Chronicles by Jenn Jun Lee
RM15.00 RM13.50
The Undead City by Osman Deen
The Undead City by Osman Deen
RM15.00 RM13.50
Imam al-Ghazali: Hayat & Jasa Ilmuwan Ulung oleh W. Montgomery Watt
Penulis: W. Montgomery WattPenterjemah: Abdullah HussainiPenerbit: Inisiatif Buku Darul EhsanTahun Terbitan: 2022Bahasa: Bahasa MalaysiaISBN: 9789670037141Bil. Muka Surat: 200 m/sFormat: HardcoverHarga: RM 60.00Berat: 0.26 kgSinopsis:Kehidupan sewaktu kecilnya agak samar tetapi beliau kemudian mekar sebagai ilmuwan besar dunia. Baik di Barat mahupun...
RM60.00 RM54.00
When Hearing Becomes Listening
Title: When Hearing Becomes ListeningAuthor: Mikaeel Ahmed SmithPublisher: Tertib PublishingYear Published: 2019Language: EnglishISBN: 979821810787Pages: 164 pagesFormat: PaperbackPrice: RM 95.00Weight: kg  Synopsis Prophetic Listening and How It Can Transform the World Within Us and Around Us Hearing develops early, but deep...
RM95.00 RM85.50
Embracing The True You by Sharifah Nadirah
Author: Sharifah NadirahPublisher: PTS BookcafeYear Published: 2023Language: EnglishISBN: 9789673696949Pages: 192 pagesFormat: PaperbackPrice: RM 35.00Weight: 0.24 kgSynopsis:More often than not, the environment that we live in throws us into a pit of toxicity. We face this almost everyday – at work,...
RM35.00 RM31.50
Daily Wisdom Sayings of the Companions of the Prophet SAW by Abdur Raheem Kidwai
Author: Abdur Raheem KidwaiPublisher: Kube Publishing LtdYear Published: 2022Language: EnglishISBN: 9781847741912Pages: 415 pagesFormat: HardcoverPrice: RM 75.00Weight: 0.55 kgSynopsis:Sayings of the Companions of the Prophet ﷺ is a selection of 365 profound and pithy observations made by the Prophet's illustrious Companions....
RM75.00 RM67.50
O Mankind! by Umm Fahtima Zahra
Author: Umm Fahtima ZahraPublisher: Kube Publishing LtdYear Published: 2023Language: EnglishISBN: 9780860378136Pages: 103 pagesFormat: PaperbackPrice: RM 45.00Weight: 0.15 kgSynopsis:Allah has blessed us with a glorious book, filled with sparkling Qur'anic Jewels: rubies, diamonds and pearls of incredible wisdom and supplications. He...
RM45.00 RM40.50
A Sinner in Jannah by Yahya Ibrahim
Author: Yahya IbrahimPublisher: Tertib PublishingYear Published: 2023Language: EnglishISBN: 9789672844266Pages: 181 pagesFormat: PaperbackPrice: RM 65.00Weight: 0.20 kgSynopsis:Every son of Adam sins, and the best of the sinners are the repentant. (Jamiʿ at-Tirmidhi 2499)In A Sinner in Jannah, readers will discover the...
RM65.00 RM58.50

Showing 1 - 24 of 126 total

You have successfully subscribed!
This email has been registered